Ara
  • Deniz

Yazmak

Güncelleme tarihi: 28 Haz 2020

Kalemime kahkahalarımı dökemedim hiç. Belki bu da öğrenmem gerekenler listeme gireceklerden. Daha çok mutsuzluklarım ve kızgınlıklarımla beraber, o garip nezaketimden o an insanlara söyleyemediklerimi söylemek gereği duyduğumda yazabildim.

Sanki kelimeler bir şekilde yeter sıkıntımı anlatmaya ama mutluluk daha kutsal bir şey benim için. Tarife gerek duymadan, anlam yüklemeden sadece hissetmek, mantığı bilerek uzak tutmak gibi.

Mutluluğumu yazmak değil de mutlu olmak için yazmak daha uygun bana.

Bazen de ihtiyaç duymadığım kadar karmaşaya da sokmuyor değil hani. Sıkıntımı yazarken kalem öyle bir yere gidiyor ki yüzleşmeler başlıyor yavaş yavaş. Görmek istemesem de işte tam orada bana bakıyor. Başkasından değil senden çıkmışlar, bekliyorlar.

Haydi bakalım bir şeyi daha çözümleme zamanı geldi. Meğerse bitmez bir durummuş bu. Zaten 'tamam ben artık her şeyi çözdüm' nasıl der ki insan. Mümkün değil!

Hayat bize sonsuz fırsatlar veriyor. Bunlardan biri de kendimizi keşfetmek çünkü en büyük mutluluk kendimizi keşfetme fırsatı. Sürekli değişen, asla eskisi gibi olmayan biz, binlerce duygu ve düşünce.

Yazmak bu keşfin bir parçası benim için. Eskiden yazdıklarımı birileri okur mu acaba diye endişelenirdim ve asıl yazmak istediklerimden vazgeçer kelimelerime gereksiz güzellikler doldurur, bu da kendimi tanımama olanak vermezdi. Bence bu hayatımın o döneminde herkesi memnun etmeye çalıştığım, birileri beni sevmediğinde günlerce niye olduğunu bulmaya çalışarak, üzülerek geçirdiğim döneme denk geliyor. Başkaları için yaşarken insan nasıl kendini tanımaya fırsat bulabilir ki?

Şimdi ise hayata karşı daha dobrayım.

Evet bazen çok uzaklaşıyorum yazmaktan çünkü yüzleşeceklerimden endişeleniyor bazen de gerçekten çözümlemeye üşeniyorum. Yeniden tekrar tekrar.. Düğümleri çözmeyi başardığımızdaki huzur ömre bedel, bunu herkes biliyor zaten. O yüzden sabırlı olmak ve vazgeçmemek gerekiyor. Her biri bir öğreti bu hayatta, ne mutlu bana, ne mutlu bize...Deniz Kılınç Tunçeli


#yeniyazım #myblog #yazmak #yazamamak #yeni #denizkılınçtunçeli

17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Berrak bir isim altında toplanan hayatımı, hiç bilmeyen birinin yazmasını bekleyemem normalde. Ya da içimden gelen beş kelimenin beni tanımaya yetersiz olduğunu. Ben hayatı sanat ile yaşayan biriyim.

Üzerimde beyaz bir elbise, kıyıdan yavaşça yürüyorum denizin derinliklerine. Önce ayaklarım hissediyor suyun akışını, sonra bileklerim. Yukarı doğru çıkıyor ve elbisemi yakalıyor uçlarından. Dipte ne

Hayat göz pınarlarından süzülen bir damla; yavaşlayan ve hızlanan, hızlanan ve yavaşlayan. Dolduruyorum içini kelimelerimle, renklerle, notalarla. Kelimelerimi bir yandan herkes anlasın istiyor, bir y