Ara
  • Deniz

Merhaba

Güncelleme tarihi: 28 Haz 2020

Aslında web sitesi kurmaktan ziyade blog yazma hevesim vardı her zaman. Ama bu isteğimi dile getirdiğimde, bu siteyi hazırlayan Cüneyt bey sadece blog yazmak değil, bir web sitesi kurmanın daha iyi olacağı konusunda beni ikna edince ortaya böyle bir site çıktı. Bu çıkış aslında söyleyeceklerime, paylaşacaklarıma kimsenin karışamadığı, bana özel bir ortam ve şu zamana kadar susup biriktirdiklerime bir vesile olacak, hatıralarıma dair, belki de bana dair olduğu kadar size de dair, kim bilir..

Mesela;

Bazen bulunduğunuz iş ortamında sıkıntılar yaşarsınız ve bu öyle ilginç boyutlara ulaşır ki nasıl bu duruma sokulduğunuza şaşar kalırsınız. Sarf ettiğiniz kelimeler çarpıtılır, sizi karşınıza alıp olan sıkıntılar konuşulacağına sizin dışınızda herkese bunlar başka kelimelerle anlatılır. Sesinizi çıkartmak için dışarıda işler yaparsınız, çünkü kendinizi beslemeniz gerekir bu kadar sene sonra. Daha bedenen ve ruhen elden ayaktan düşmemişken, önyargılar sizi kurutmaya çalışırken mücadelenize son hız devam etmek için, size kendi yerinizde verilmeyen değeri unutmamak ve kendinizin farkında olmak için.. Gelirler bu sefer onlara karışırlar ama bakarsınız başkaları gayet rahat dışarıdaki işlerine devam etmektedirler. Hala art niyet aramayalım değil mi?

Mesela;

Köpeğimi eve geç geleceğim diye teras yerine içeride bırakayım dedim. Tüm oda kapılarını sıkıca kapatıp çıktım evden. Saatler sonra eve geldim, köpeğim - nam-ı değer Kızım - geldiğime sevinmenin verdiği kuyruk çarpmalarıyla beni karşıladı. Öpüştük, sarıldık ta ki salonu görene kadar. Bir baktım ki yepyeni Gaynor Minden marka pointim ucu parçalanmış bir şekilde yerde duruyor. O zamanlar daha o marka pointi kendi paramızla alıyorduk ve yüz dolara yakın bir paraydı. Pointlerimi o halde görünce ağlamamın nedeni de daha parasını bile vermemiş olmamdı.

Mesela;

Dede deyince kim neler hisseder bilmiyorum ama benim için dede demek baba demektir. Terk edilen bir çocuktum diyemem hiçbir zaman ama beni kendi hayatından ayrı tutmayan, sessizce duygularını dile getiren ve hala nasıl olduğunu hala bilemesem de sevgisini o sessizlikte hep hissettiren koca yürekli bir adamdır dede demek. Kelimeler dolmaz ona dair, yetersizdir anlatılanlar.

Mesela diyerek başlayacağım daha nice konu başlıkları ve sonunda bağımsız alanımla benden çıkan kelimeler, hareketler, görüntüler, seslerle yalın ve dürüst merhaba..Deniz Kılınç Tunçeli


#denizkılınçtunçeli #benitakipet #yeniyazım #blog #merhaba #yeni

68 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Berrak bir isim altında toplanan hayatımı, hiç bilmeyen birinin yazmasını bekleyemem normalde. Ya da içimden gelen beş kelimenin beni tanımaya yetersiz olduğunu. Ben hayatı sanat ile yaşayan biriyim.

Üzerimde beyaz bir elbise, kıyıdan yavaşça yürüyorum denizin derinliklerine. Önce ayaklarım hissediyor suyun akışını, sonra bileklerim. Yukarı doğru çıkıyor ve elbisemi yakalıyor uçlarından. Dipte ne

Hayat göz pınarlarından süzülen bir damla; yavaşlayan ve hızlanan, hızlanan ve yavaşlayan. Dolduruyorum içini kelimelerimle, renklerle, notalarla. Kelimelerimi bir yandan herkes anlasın istiyor, bir y