Ara

Hoş geldin kızımız

Güncelleme tarihi: 28 Haz 2020

Güzel kızımız..

Artık seni kollarımıza alıp, koklamak için sabırsızlıkla beklediğimiz aylar, kendini günlere ve hatta saatlere bıraktı. Küçük nefesinle ne zaman bu koskocaman dünyaya gelmek isteyecektin?

Her sabah acaba bugün mü geleceksin diye gülümseyerek güne başladım. Doğum anını beynimde bir huzursuzluk ve ne ile karşılaşacağımı bilemediğim anlar olarak değil de ne olursa olsun, gülümseyeceğime kendi kendime söz vererek şartladım.

Sen, en masum olan, küçük kızım..

16 Eylül sabahında ufak sancılarla başladım güne. Önce pek umursamadım ama kalbim garip bir heyecana büründü yine de. Babanı aradım, iş yerine gitmek yerine benimle hastanede buluşsun diye. Acaba geliyor mu kızımız derken doktor daha hiçbir belirti olmadığını söyledi.

Akşam evde daha kaç kere bu sefer doğuyor diye gideceğiz derken, sancılarım bir anda başladı. Çok şiddetli olmasa da farkındaydım, geliyordun. Apar topar hastaneye gittik. Hala doğuma dair bir belirti olmasa da hastanede kalmama karar verildi.

Benim saf sevgim..

Baban benim dayanağım, elim, kolum, nefesim oldu o gece. O da benimle bir ilk yaşadı; yaşadığım tüm sancılara, tüm mutluluğa, tüm bilinmezliğe ortak oldu. Elini tuttum, sarıldım, hep Olcay dedim çünkü kendi bile farkında olmasa da çok güçlü bir adam o, sırtımı dayadığım ve asla düşmeyeceğimi bildiğim.

Gece başlayan maceramız ertesi sabaha kadar devam etti. Bekledik kızım seni ama yerinde çok rahattın ve asla yüzünü aşağıya çevirmeyi tercih etmedin.

Ameliyat için herşey hazırlandı. Ben giremem içeri diyen baban yine elimi sımsıkı tutarak, öperek, koklayarak yanımdaydı. Heyecanla önümüze çekilen perdenin arkasında neler olduğunu beklerken birden bir ağlama sesi duyuldu.

Duyduğum o ses belki de hayatımda anlamı olan tek sesti. Yaşadığım mutluluk, gözlerimi boğan gözyaşlarım, bastıramadığım kahkahalarım ve aynı şekilde bana bakan babanın gözleri, yaşları, sevgisi ile..

Duru..

İsmin gibi duru kızımız. Hoş geldin hayata, hayatımıza. Asıl sevginin bize ne olduğunu hissettiren, kokunla dünyadan koparan, küçük kalp atışlarınla hayatımızı değiştiren kızımız. Bakmaya doyamadığımız kızımız, hoş geldin..Deniz Kılınç Tunçeli#denizkılınçtunçeli #yeniyazı #blog #doğum #kızım #durutunçeli


667 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Berrak bir isim altında toplanan hayatımı, hiç bilmeyen birinin yazmasını bekleyemem normalde. Ya da içimden gelen beş kelimenin beni tanımaya yetersiz olduğunu. Ben hayatı sanat ile yaşayan biriyim.

Üzerimde beyaz bir elbise, kıyıdan yavaşça yürüyorum denizin derinliklerine. Önce ayaklarım hissediyor suyun akışını, sonra bileklerim. Yukarı doğru çıkıyor ve elbisemi yakalıyor uçlarından. Dipte ne

Hayat göz pınarlarından süzülen bir damla; yavaşlayan ve hızlanan, hızlanan ve yavaşlayan. Dolduruyorum içini kelimelerimle, renklerle, notalarla. Kelimelerimi bir yandan herkes anlasın istiyor, bir y