Ara

Hoş geldin 2019

Güncelleme tarihi: 28 Haz 2020

3 2 1 nidaları ve hoş geldin yeni yıl. Ümitlerle dopdolu, zaman ne çabuk geçiyor düşüncesinden uzak, sevdiklerimizle beraber, bir "365" güne daha merhaba.

Daha çok var dediğim zamanların hepsi kuş gibi uçup, geçmiş oluverdi bile. Her yıl kendi rengiyle gelip, hayatıma damgasını vurdu gitti. İçinden çıkamadığım zamanlar geçmeyecek derken bir baktım ki bambaşka yerlerde, bambaşka bir bilinçte ve ruh halinde, bir önceki yılı hatırlamayacak denli mutlu ve umutlu devam ettim yoluma.

Ama asla optimistlik yapmayacağım; ne kadar affetmeyi öğrensem de iyi ki şunları bunları yaşamışım demeyeceğim. Yaşamasaydım ve zamanım boş yere harcanmasaydı.. Keşke demekten çok biraz pişmanlık benimki.

Bana şunu yaptılar bunu yaptılar demekten büyük zevk alırdım. Halbuki o seçimlerin her birini kendim yaptım. Alt metnine indiğimde her bir seçimin nedenleri vardı ve çoğu hepimizde olduğu gibi çocukluğuma dayanıyordu. Ve tabi ki sevgili egomuz kendimizde olanı görmemizi engelleyebildiği için, ki yıllarca benim egom yok gibi yanlış bir zihniyeti kendime yutturmaya çalıştığımdan, diyorum ki hata benim. Sonuçta insanlara taviz veren, hayatıma sokan ben isem tepe taklak olduğumda da "onlar yüzünden" demek saçmalık olur.

Bu bilince gelene kadar kaç 365 gün geçti hesaplamadım ve her gün yeni bir gün olduğundan bu sorgulamalar irili ufaklı devam eder. Çünkü tam olmayız hiçbir zaman değil mi?

Affetmenin ardından şimdi teker teker kabulleniyorum. Önce kendimi; doğrularımı, yanlışlarımı, sonra etrafımdaki insanların doğru ve yanlışlarını, en son olarak da zannettiklerimin aslında hiç var olmadığını.

Tüm bu yazdıklarımı gülümseyerek yazıyorum. Değişkenliğin heyecanı, asıl şimdi başlayan yeni bir hayat, artan endişeler, endişeleri unutturan bir sevgi, Ben/cil olmaktan vazgeçiş ve hayaller, hayaller, hayaller..

Herkese kendiyle barışık ve dürüst, mutlu ve huzurlu yeni bir yıl dilerim. Sevgiyle nice "365" lere.Deniz Kılınç Tunçeli


#denizkılınçtunçeli #yeniyazı #yeniyıl #takiptekalın

55 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Berrak bir isim altında toplanan hayatımı, hiç bilmeyen birinin yazmasını bekleyemem normalde. Ya da içimden gelen beş kelimenin beni tanımaya yetersiz olduğunu. Ben hayatı sanat ile yaşayan biriyim.

Üzerimde beyaz bir elbise, kıyıdan yavaşça yürüyorum denizin derinliklerine. Önce ayaklarım hissediyor suyun akışını, sonra bileklerim. Yukarı doğru çıkıyor ve elbisemi yakalıyor uçlarından. Dipte ne

Hayat göz pınarlarından süzülen bir damla; yavaşlayan ve hızlanan, hızlanan ve yavaşlayan. Dolduruyorum içini kelimelerimle, renklerle, notalarla. Kelimelerimi bir yandan herkes anlasın istiyor, bir y