Ara
  • Deniz

Hayat..

En son güncellendiği tarih: Haz 28

Hayat adı üstünde; nerede başlayıp nerede biteceği belli olmayan, hikayeleriyle dopdolu, inandıklarınla, hayal ve kırıklıklarıyla, uçsuz bucaksız gibi gözüken ama bir çırpıda biten bir yolculuk. Tamamen bana ait olan bir sayfaya yazılacak ilk yazı için biraz iddialı oldu hayata dair yazmak. Tek bir tarafından yazmak bile sayfalarca; belki de bir kelime.

'Hayat işte' dediğim anların bazıları kabullenip huzur içinde nefes aldığım zamanlara dair. Bazen de istemeden kabullenmek zorunda olduklarımın üzerinden zaman geçmek bilmedi. Neden ve niçinlerin içinde boğulup, cevapları göremeyip, yıkıntılar içinde çıkış yolu ararken, affetmenin nimetinin yanı başımda olduğunu fark ettiğim an doğruldum. 'Hayat işte.'

Yüzleşmek, kabullenmek, affetmekten geçiyor iyileşme süreçleri. Bir insan tamamen iyileşir mi peki?

Şimdiye yepyeni bir sayfa açılıyor. Geçmişin kaosundan kurtulmanın, bulunduğum yerde mutlu olmanın ne demek olduğunu tattığım ve bundan sonra yaşanacaklara dair kıpırdanan yüreğimle, her anlamda beklediğime değer günler.

Hayatın en saf halini yaşadığımız günleri hatırlayamayız. Etrafımızdakilerin anılarına kazınırız da, o anılardaki hallerimizi ancak fotoğraflardan, videolardan görürüz. Şimdi roller değişiyor. Hatıralarıma kazınacak belki de en güzel kareler beni bekliyor. Her şeyin tınısının daha farklı olduğu..

Planlarını ertelersin, hangisinden başlayacağını bilemezsin ve bir bakarsın ki çoktan her şey planlanmıştır. Senden habersiz hayat sana armağanını hazırlamıştır. Gerisi sana kalmış; kararlar, sonuçlar, ve yine kabullenmeler, yüzleşmeler, affetmeler..

'Hayat işte'...Deniz Kılınç Tunçeli


#denizkılınçtunçeli #blog #yazılar #kelimeler #hayatişte


0 görüntüleme
  • Facebook
  • Twitter - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle