Ara
  • Deniz

Deniz/Mavi/Bulut/Aşk/Su

Üzerimde beyaz bir elbise, kıyıdan yavaşça yürüyorum denizin derinliklerine. Önce ayaklarım hissediyor suyun akışını, sonra bileklerim. Yukarı doğru çıkıyor ve elbisemi yakalıyor uçlarından. Dipte ne var ne yok diye endişelenmeden, denize olan sonsuz güvenimle yürüyorum, kumları, yosunları, taşları hissederek. Aşk gibi diyorum içimden.

Belime kadar içerideyim. En çok saçlarımı sever deniz. İçinde dalgalanan ve şekilden şekle giren saçlarımı.. Saçlarımı okşamaya başlıyor ve içiyor sanki tel tel. Omuzlarım, boynum derken sırayla her yerimi içine alıyor, nefesimi ödünç alıyor, gözlerim kapanıyor ve batıyorum dibe doğru.

O kadar huzurluyum ki hareket etmek istemiyorum. Tenime değen suyun keyfine varıyor, beni nasıl içinde dalgalandırıyor onu hissediyorum. Gözlerimi açıyorum. Kirpiklerim ağır, bulanıyor görüntüler, sonra bir anda netleşiyor her şey. Yeşil ve mavi iç içe geçiyor ve güneşin ışınları çizgiler düşürüyor aralarına. Ufak balıklar merakla yanıma gelip bacaklarımı kokluyor, bir yosun parçası uzaktan göz kırpıyor, baloncuklar geliyor bilinmeyen bir yerden. Elbisem saçlarıma karışmış, dans etmeye başlayan ayaklarım bana kendilerini göstermeye çalışıyor, avuçlarım suya oyunlar yapıyor.

Bir anda kalbim hızla atmaya başlıyor. 'Uyanma zamanı' diyor bir ses. Suyun altında gözlerimi yeniden kapatıyorum ve yatağımda açıyorum gözlerimi. Penceremden geçen bulutlara bakıyorum ve içimden götürün beni denizlere diyorum sessizce.


Uzun zamandır iletişimde olmadığım bir arkadaşımdan geldi bu güzel beş kelime. Deniz kelimesi onun için hep ilk sırada gelirmiş, babasının ismi olduğundan. Diğerleri de arkasından gelenler.. Umarım beğenirsin Zeynep..Deniz Kılınç Tunçeli


#yeniyazı #takiptekalın #blog #yeni #kelimeler #deniz #mavi #bulut #aşk #su #denizkılınçtunçeli


13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Berrak bir isim altında toplanan hayatımı, hiç bilmeyen birinin yazmasını bekleyemem normalde. Ya da içimden gelen beş kelimenin beni tanımaya yetersiz olduğunu. Ben hayatı sanat ile yaşayan biriyim.

Hayat göz pınarlarından süzülen bir damla; yavaşlayan ve hızlanan, hızlanan ve yavaşlayan. Dolduruyorum içini kelimelerimle, renklerle, notalarla. Kelimelerimi bir yandan herkes anlasın istiyor, bir y

Ailenin ilk çocuğu ve torunu olarak el bebek gül bebek bir çocukluk geçirdim. Tüm ilgi üzerimdeydi ta ki kardeşim doğana kadar. Hiç gocunmadım bu durumdan, aksine mutlu bile oldum diyebilirim. Güzel b