Ara
  • Deniz

Corona'da Sosyal Medyacılar

Güncelleme tarihi: 28 Haz 2020

Herkes kendine zor günlerle baş etme reçetesi yazıyor. Evde kapalı kaldığımız ve ileride ne olacağını bilmediğimiz bu günlerde insanlar zihinsel ve bedensel olarak ne yapacağını bilemeden ona buna sarılıyor, her şeyi yapmak ve böylelikle motivasyonu kuvvetli tutmak istiyor.

Bir şekilde geleceğe umutla bakmalı diye hatırlatıyoruz kendimize.

Bazımız bu süreçte kendi ve diğerleri için yaratıcılığını kullanıp hep göz önünde olarak zaman harcarken, bazıları gözlerden uzak geçirmeyi tercih ediyor.

Hele bugünler yargılamak ve yadırgamak için çok yanlış günler fakat sessiz kalmak daha fazla gözlemlemenize olanak veriyor. Sosyal medyayı takip ettiğimde görüyorum ki kendine her olayda pay çıkaran, reklam amaçlı işler yaparak ama bunu herkese aslında moral olsun diye yaptığını göstermeye çalışan insanlarla dolup taştı. Yaratıcılığa sonuna kadar varım, prova salonunu, sahneyi eve taşımaya varım ama her şeye el atmaya pek var gibi değilim.

Hakim olmadıkları konular hakkında bilgi sahibiymiş gibi gözükmek artık sosyal medya kullanıcılarının yüzde yetmişinin ortak özelliği. Mesela bale bilgisi olmayanlar insanlar canlı yayın yapıyor, bale dersi veriyor vs. Bu özgüvenin nereden geldiği benim için hep bir merak konusu.

Demem o ki sonuna kadar iyimser yaklaşıp, mantıklı düşünüp empati kurmaya çalışsam da hala bazı şeyleri anlayamıyorum. Eskiye nazaran tek farkım kabul etmek..Deniz Kılınç Tunçeli


#corona #sosyalmedya #reklam #yeniyazı #denizkılınçtunçeli

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Berrak bir isim altında toplanan hayatımı, hiç bilmeyen birinin yazmasını bekleyemem normalde. Ya da içimden gelen beş kelimenin beni tanımaya yetersiz olduğunu. Ben hayatı sanat ile yaşayan biriyim.

Üzerimde beyaz bir elbise, kıyıdan yavaşça yürüyorum denizin derinliklerine. Önce ayaklarım hissediyor suyun akışını, sonra bileklerim. Yukarı doğru çıkıyor ve elbisemi yakalıyor uçlarından. Dipte ne

Hayat göz pınarlarından süzülen bir damla; yavaşlayan ve hızlanan, hızlanan ve yavaşlayan. Dolduruyorum içini kelimelerimle, renklerle, notalarla. Kelimelerimi bir yandan herkes anlasın istiyor, bir y