Ara
  • Deniz

Aşk/Tutku/Özgürlük/Hayat/Dans

Hayat göz pınarlarından süzülen bir damla; yavaşlayan ve hızlanan, hızlanan ve yavaşlayan.

Dolduruyorum içini kelimelerimle, renklerle, notalarla.

Kelimelerimi bir yandan herkes anlasın istiyor, bir yandan da bir yerim hep gizli kalsın istiyorum.

Noktalarımı ve virgüllerimi öyle dikkatle yerleştiriyorum ki tutkularımdan dolayı kimse beni utandırmasın.

Boyuyorum kalbimi gök kuşağı gibi. Ara ara bakıp mutlu oluyor ve herkes ciddiyken ben gülmeye başlıyorum. Farklı olmak için çabam yok ya da deli değilim asla. Sadece üzerime yüklenen anlamlara kulak asmıyor ve aldırmıyorum. Çünkü mutluluğumu bozan hiçbir şeyi ya da hiç kimseyi istemiyorum hayatımda. Benim kaybolmayan bir gök kuşağım var, anlayabilir misiniz bilmiyorum.

Sonra notalar düşüyor saçlarıma. Rüzgar, deniz, martılar eşlik ediyor ritmime. Ayaklarım da bana. Sanki dans eder gibi yürüyorum sokaklarda, hatta denizde, havada..

Özgürlüğüme aşık olmaktan vazgeçmiyorum. Çoğu şeye aynı anda aşık olabilirim çünkü hayat içinde o kadar zenginliklere sahip ki hiçbirini kaçırmak istemiyorum.

İşte hiç düşünmeden ağzımdan çıkan kelimelerimden başkası tarafından bir araya gelen cümleler. Kime ne anlam ifade ediyor bilemiyorum ama ben anlıyorum ya anlaşılmasam da olur..
Sevgili Asena'dan çıkan beş kelimeye dair.. Umarım beğenirsin, umarım beğenirsiniz..


Deniz Kılınç Tunçeli


#blog #yeniyazı #yazılar #asena #kelimeler #aşk #tutku #özgürlük #hayat #dans

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Berrak bir isim altında toplanan hayatımı, hiç bilmeyen birinin yazmasını bekleyemem normalde. Ya da içimden gelen beş kelimenin beni tanımaya yetersiz olduğunu. Ben hayatı sanat ile yaşayan biriyim.

Üzerimde beyaz bir elbise, kıyıdan yavaşça yürüyorum denizin derinliklerine. Önce ayaklarım hissediyor suyun akışını, sonra bileklerim. Yukarı doğru çıkıyor ve elbisemi yakalıyor uçlarından. Dipte ne

Ailenin ilk çocuğu ve torunu olarak el bebek gül bebek bir çocukluk geçirdim. Tüm ilgi üzerimdeydi ta ki kardeşim doğana kadar. Hiç gocunmadım bu durumdan, aksine mutlu bile oldum diyebilirim. Güzel b