Ara

39+4 "2"

Güncelleme tarihi: 28 Haz 2020

39+4 "1" in devamı olarak yazmak istediğim ama devamlı ertelediğim yazıyı sonunda yazmalıyım. Neresinden başlayacağımı bilememek benimki. Ya da bir şeyi yanlış yazarsam takıntısı.

Küçük fasulyemiz kendini bize gösterdikten sonra ona kıymak ne mümkün. İşin duygusal kısmı müthişti ama bir de hayatın gerçekleri kısmının altını çizmek lazım. Kararı verdik iyi hoş ama neresinden başlayacağımızı bilemeden birkaç gün boş gözlerle baktık birbirimize.

Küçücük bir evdi bizimkisi; bırakın çocukla beraber yaşamayı, iki kişi bile zor sığıyorduk. Bunun daha evlilik kısmı ve tabi ki en son doğum kısmı vardı. Maddi olarak birikimimiz olmadığından bütün bunları minimum düzeyde halletmemiz gerekiyordu. Önce bir pesimist hale girsek de, çocuk rızkıyla gelir sözünün gerçekliğini bire bir yaşadık ve zamanla tün endişelerimiz uçtu gitti.

Günlerce emlak sitelerini araştırdık. İş yerine yakın yerler istesek de kiralar bizi biraz daha uzaklara bakmaya teşvik etti. Bir yandan yeni çıkacak eserin provaları derken (inat edip 2.5 aylık hamileyken sahneye çıktığım için) dolaşmaya da zamanımız yoktu. Provamızın erken bittiği bir gün internette baktığımız evlerden birini görmeye gidelim dedik ve belki çok saçma gelecek ama ilk baktığımız evi tutmuş olduk.

Ben kendime üşengeç derken benim gibi biri daha olunca, bizim o eve taşınmamız bir ayı buldu. İkimiz de kendi eşyalarımızı eleyip gelince , aldığımız bir koltuk, annemden getirdiğim çift kişilik yatak dışında kolilerimiz ve biz yeni hayatımıza başladık.

Paramızı öyle bir denkleştiriyorduk ki, eyvah yetmeyecek galiba dediğimiz anda ekstra bir iş geliyordu ve eksik bir anda tamamlanıyordu. Tabi eksikler tamamlandığı gibi tekrar başlıyordu. Mesela eve her ay bir mobilya almak gibi. Bebek odası için ise kırk fırın ekmek yemeye devam ediyoruz..

Ev işinden sonra sıra geldi nikah ve sonrasına. Düğün kısmı istediğimiz bir şey olmadığından aile ve yakın dostlarımızla yemek yemek istedik. Çok da keyifli bir gece oldu.

Artık geriye en heyecanlı an için bekleyişler başladı. Hiç bitmeyen geri sayımlar, son haftaların kalp atışları, bu sabah kesin geliyor sendromları ve upuzun bir liste..Deniz Kılınç Tunçeli#denizkılınçtunçeli #yenihayat #yeniyazı #takipet #durutunçeli

32 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Berrak bir isim altında toplanan hayatımı, hiç bilmeyen birinin yazmasını bekleyemem normalde. Ya da içimden gelen beş kelimenin beni tanımaya yetersiz olduğunu. Ben hayatı sanat ile yaşayan biriyim.

Üzerimde beyaz bir elbise, kıyıdan yavaşça yürüyorum denizin derinliklerine. Önce ayaklarım hissediyor suyun akışını, sonra bileklerim. Yukarı doğru çıkıyor ve elbisemi yakalıyor uçlarından. Dipte ne

Hayat göz pınarlarından süzülen bir damla; yavaşlayan ve hızlanan, hızlanan ve yavaşlayan. Dolduruyorum içini kelimelerimle, renklerle, notalarla. Kelimelerimi bir yandan herkes anlasın istiyor, bir y